Dlaczego kurier nie dzwoni?

Dlaczego kurier nie dzwoni?

Kontakt z kurierem

Dlaczego kurier nie dzwoniDlaczego kurier nie dzwoni? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Kurierzy nie muszą dzwonić do adresata i informować ich o terminie dostawy. Standardowa usługa kurierska (zwykle dostępna na Allegro i sklepach internetowych) w cenę ma wliczony tylko odbiór od nadawcy i doręczenie pod wskazany adres. Przewoźnicy w swoich regulaminach nie mają wpisanego obowiązku kontaktu z adresatem przed doręczeniem paczki. Kurier dzwoni do adresata gdy nie może odnaleźć adresu doręczenia (zwykle tereny wiejskie), potrzebuje pomocy przy przeniesieni dużej i ciężkiej przesyłki lub pozostawił paczkę u sąsiada, pod drzwiami czy za ogrodzeniem (co się czasami zdarza, a jest niezgodne z regulaminem).

Informacja od doręczeniu

Niektóre firmy kurierskie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Jedni oferują dodatkową usługę telefonicznego ustalenia terminu dostawy z odbiorcą – w takim przypadku pracownik biurowy dzwoni i uzgadnia termin doręczenia. Drudzy powiadamiają, zazwyczaj sms-owo, o planowanym terminie doręczenia przesyłki – wiadomość jest generowana automatycznie po zeskanowaniu przesyłki i zawiera informacje o zakresie czasowym, w którym kurier zjawi się z paczką. Jest również trzecia grupa przewoźników, którzy nie powiadamiają adresata o terminie doręczenia.

Gdy przewoźnik nie informuje odbiorcy o dostawie paczki nadawca powinien przesłać do adresata numer przesyłki. Odbiorca będzie miał możliwość sprawdzić w trackingu gdzie jest jego paczka i w dniu jej przekazania do doręczenia oczekiwać pod adresem wskazanym podczas składania zamówienia.

Kepex.pl automatycznie wyśle do adresata numer przesyłki. W cenie usługi otrzymujesz „Bezpłatne powiadomienie e-mail”. Wystarczy, że w formularzu zamówienia podasz adres e-mail odbiorcy, a po wygenerowaniu numeru listu przewozowego wyślemy do niego wiadomość e-mail z linkiem do śledzenia.

Czas pracy kuriera

Każdy kurier podczas dnia roboczego ma zwykle do rozwiezienia około 80 do 100 paczek. Przy założeniu, że jedno połączenie z adresatem trwałoby tylko 30 sekund to samo obdzwonienie wszystkich odbiorców zajęłoby mu od 40 do 50 minut. Przez to mogłoby się okazać, że nie zdąży doręczyć Twojej paczki! Ktoś może powiedzieć, że kurier może dzwonić podczas jazdy samochodem. Nie powinniśmy tego od niego wymagać. Jest to po prostu niebezpieczne, a od skoncentrowania się kuriera wyłącznie na kierowaniu pojazdem zależy nie tylko jego życie i zdrowie, ale może również Twoje.

Dlaczego kurier nie dzwoni?

Bo nie musi i zwyczajnie nie ma na to czasu.

Zapraszamy do składania zamówień!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!