Uwaga na fałszywe wiadomości e-mail oraz SMS

Uwaga na fałszywe wiadomości e-mail oraz SMS

Fałszywe wiadomości e-mail jaki i SMS są plagą ostatnich tygodni-informują największe banki w Polsce. Pod tym samym komunikatem podpisują się najwięksi operatorzy kurierscy w kraju.

Zwracamy uwagę na ostatnie działania przestępców, którzy podszywają się pod firmy kurierskie i sprzedawców. Często działania następują chwilę po dokonaniu zakupów w sklepie internetowym.

Ostrzeżenia dotyczą korespondencji która informuje o konieczności dopłaty niewielkiej kwoty za przesyłkę. Po kliknięciu w link, płacący przenoszony jest na fałszywą stronę, która może być zainfekowana złośliwym oprogramowaniem. Następstwem otworzenia linku są zlecenia dokonane na rachunkach klientów równolegle lub tuż po dokonaniu „dopłaty” za kuriera. Ostrzegamy przed otwieraniem linków, przesyłanych przede wszystkim w wiadomościach e-mail dotyczących rzekomej opłaty za nadanie przesyłki kurierem.

W przypadku otrzymania tego typu wiadomości zalecamy by nie klikać na załączone linki. Sugerujemy zgłosić otrzymanie takiej wiadomości do Banku oraz do organów ścigania.

Uwaga na fałszywe wiadomości e-mail oraz SMS