Paczka kurierską za pobraniem. Jak nadać?

Paczka kurierską za pobraniem. Jak nadać?

Paczka kurierska za pobraniem? W jednym artykule zebraliśmy uwagi dotyczące paczki kurierskiej pobraniowej i chcemy podzielić się tą wiedzą z Tobą!

Zacznijmy od definicji paczka kurierska za pobraniem lub inaczej pobranie to usługa komplementarna, dodatkowo płatna. Kurier przed doręczeniem paczki za pobraniem pobierze od adresata kwotę pobrania, jeżeli w 4 kroku zamówienia wybierzesz usługę „Pobranie”. Wpisz kwotę, która ma zostać pobrana i numer konta, na które wykonamy zwrot środków. Zwrot pobrania może również zostać wykonany na saldo w systemie, dzięki temu w łatwy sposób – bez konieczności wykonywania przelewów – będzie możliwe opłacanie kolejnych zamówień. Wraz z doładowanie salda otrzymasz od nas fakturę VAT – kwota brutto to kwota pobrania. Środkami z salda nie można opłacić faktury zbiorczej dostępnej po podpisaniu umowy.

Zwrot dokonywany jest w wybranym przez Ciebie terminie. Przelew w systemie bankowym odnajdziesz po numerze zamówienia. O wypłacie pobrania zostaniesz przez nas powiadomiony odpowiednim statusem – „Wypłacono pobranie”, który pojawi się w zakładce „Zamówienia”.

Jak nadać przesyłkę pobraniową
Jak nadać przesyłkę pobraniową

Problemy z jakimi możesz się spotkać przy realizacji usługi „paczka kurierska za pobraniem”:

  1. W trakcie doręczenia może się okazać, że adresat nie ma przy sobie wystarczającej ilości gotówki do opłacenia pobrania. W takim przypadku kurier nie ma prawa doręczyć przesyłki. Zamówiona usługa została wykonana -kurier zjawił się pod adresem dostawy, zastał odbiorcę i podjął próbę doręczenia. W przypadku nieobecności adresata możliwa jest kolejna próba doręczenia. Niestety brak uiszczenia opłaty pobraniowej może zostać potraktowany jako odmowa przyjęcia przesyłki, równoznaczny ze zwrotem do nadawcy. W najlepszym wypadku kurier zostawi paczkę w Punkcie Obsługi Klienta (który może być oddalony o kilkadziesiąt kilometrów od miejsca dostawy) do odbioru osobistego.
  2. Problem pojawia się również, gdy odbiorca nie zna założeń usługi i oczekuje, że będzie mógł obejrzeć towar przed uiszczeniem należności. Po dokonaniu kontroli stanu zawartości chciałby zdecydować czy zapłaci i odbierze paczkę. Usługa pobranie nie jest tak skonstruowana. Niektórzy przewoźnicy mają w swojej ofercie dodatkową usługę sprawdzenia zawartości przed odbiorem, ale jest ona kosztowna. Tylko i wyłącznie na swoją odpowiedzialność kurier może pozwolić na oględziny przesyłki przed zapłatą pobrania. Oznacza to brak znajomości procedur oraz świadczy o jego niekompetencji. Adresat otrzyma do swoich rąk paczkę dopiero, gdy podpisze jej odbiór i zapłaci kwotę pobrania. Warto poinformować o tym fakcie odbiorcę przed wysłanie do niego przesyłki.

Mamy nadzieje że zapoznałeś się szczegółowo z definicją „paczka kurierska za pobraniem”. Wierzymy że teraz będziesz mógł bez problemów nadać paczkę kurierską za pobraniem.

Naturalnie w przypadku pytań lub uwag pozostajemy do Twojej dyspozycji.

W następnym artykule dowiesz się wiecej o integracji z Allegro;

Sprzedajesz na Allegro.pl? Korzystając z serwisu Kepex.pl masz możliwość bez konieczności kopiowania danych wysłać zamówienie.

Z Pozdrowieniami!

Zespół Kepex.pl