W poszukiwaniu taniej przesyłki

W poszukiwaniu taniej przesyłki

W poszukiwaniu taniej przesyłki.

Choć Józef Piłsudski nawet nie śnił, że przesyłka kurierska może dotrzeć do adresata dzień po dacie nadania, to można pokusić się, o sparafrazowanie jego słów w kontekście rynku kurierskiego, że Polacy, to wspaniały Naród, ale …….skąpy. W poszukiwaniu taniej przesyłki nadawcy oraz adresaci są w stanie zrobić wszystko, by tylko uszczknąć choćby grosz z jej ceny. Taka postawa nie ma nic wspólnego z optymalizacją, a jest jedynie przejawem mylnego myślenia, że może być jeszcze taniej.

taniej przesyłki

Niestety taniej już było. Pierwszym krokiem, który zwiastował koniec tanich przesyłek kurierskich, było bardziej szczegółowe przyglądanie się wymiarom i wadze przesyłek przez firmy kurierskie, które podskórnie czuły, że są „robione w trąbę” przez „zaradnych” klientów, którzy rośli w siłę. Nie znając umiaru, podcinali gałąź, na której siedzieli. Konar nie wytrzymał i załamał się pod ciężarem niewłaściwie opłacanych przesyłek. Blady strach padł na wszystkich, którzy do tej pory czerpali z tego olbrzymie korzyści. Pieniądze za dopłaty do gabarytów, czy wagi szerokim strumieniem zaczęły płynąć do kieszeni operatorów. Zapanowała normalność, mimo, że wielu krzyczało i skarżyło się na ciężki los. Płacić trzeba i basta.

Broker usług kurierskich

Taka postawa zmobilizowała nadawców, oraz adresatów, by Ci faktycznie zaczęli poszukiwać źródeł niższych cen przesyłek. Jednym z rozwiązań jest korzystanie z usług firm brokerskich, oferujących w swoim portfelu oferty kilku firm kurierskich. Takie podmioty jak Kepex.pl mogą zaoferować swoim klientom niższe ceny, które nie są dostępne dla „przeciętnego zjadacza chleba”. Nie każdy nadawca może liczyć na rabaty i upusty bezpośrednio w firmie kurierskiej.

Tania przesyłka

Niższe ceny, jakie oferuje Kepex.pl nie oznaczają jednak, że klienci mogą liczyć na „cud” i powrót do czasów, w których przesyłkę kurierską można było nadać za niecałe 6zł. Zresztą, jeśli otrzymalibyśmy taką cenę za przesyłkę, to z automatu powinna zapalić nam się lampka ostrzegawcza i należy od razu w umowie szukać drobnego druku i gwiazdek oraz wyjątków od wyjątków.

Na cenę przesyłki kurierskiej, w dużym uproszczeniu, składają się koszty operacyjne oraz jakość. Aby pokryć koszty i zapewnić jakość na poziomie jakiego oczekują klienci, cena za nadanie nie może być zbyt niska.

Zamów przesyłkę kurierską!

Zobacz również:

Dopłaty do przesyłek kurierskich
Dlaczego kurier nie dzwoni